Nowe salony ze sprzętem ortopedycznym
Mieszkańcy Moniek i Białegostoku, którzy doznali kontuzji mają teraz łatwiejszy dostęp do niezbędnego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Centrum Ortopedyczno-Protetyczne uruchomiło dwa nowe sklepy w tych miastach. Co ważne, obydwa znajdują się w pobliżu ośrodków zdrowia.
2019-08-31, 05:27

Salon medyczny w Białymstoku powstał w sąsiedztwie poradni urazowo-ortopedycznej przy ul. dr Ireny Białówny. W Mońkach punkt ulokowany został przy alei Niepodległości, w okolicy szpitala SPZOZ, gdzie przyjmują także lekarze ortopedzi. 

- Dla osób po urazie, np. poruszających się o kulach czy na wózku pokonanie nawet 500 metrów bywa problemem. To z myślą o nich zdecydowaliśmy się na otwarcie nowych sklepów z zaopatrzeniem ortopedycznym w bliskim sąsiedztwie poradni – mówi Magdalena Milewska-Wilińska, specjalista ds. sprzedaży i marketingu w COP. – Najbardziej oczekiwany był chyba punkt w Mońkach, gdzie do tej pory brakowało profesjonalnego sklepu z różnorodnym zaopatrzeniem ortopedycznym. Pacjenci mają tam teraz większy wybór i dostęp do szerszego asortymentu. 

Na terenie województwa podlaskiego działa 14 salonów medycznych Centrum Ortopedyczno-Protetycznego, w tym trzy w Białymstoku. W ich ofercie można znaleźć m.in. kule, protezy, gorsety do leczenia skolioz i kifoz, aparaty kończyn dolnych i górnych, łuski ortopedyczne, wkładki i obuwie ortopedyczne. Znajduje się w nich duży wybór markowych produktów seryjnych, ale co ważne Centrum ma też własną pracownię, w której wykonuje sprzęt na zamówienie. 

Produkty indywidualne tworzymy z wykorzystaniem komponentów najwyższej jakości i przy zastosowaniu najlepiej rozwiniętych technologii. Miarę zdejmujemy przy użyciu skanera 3D, pozwalającego na odwzorowanie sylwetki z dokładnością nawet do 0,5mm., model wycina potem zaawansowany robot frezarka. Nie ma tu miejsca na niedokładność czy błąd - mówi Emil Chojnowski, właściciel Centrum Ortopedyczno-Protetycznego. 

COP jako jedna z nielicznych firm w Polsce posiada zaawansowany sprzęt do diagnostyki stóp i postawy ciała. Cyklicznie organizuje akcje społeczne, skierowane do rodziców, podczas których mogą za darmo zbadać stopy swoich dzieci i uzyskać poradę specjalisty w kwestii rehabilitacji, doboru odpowiedniego obuwia czy wkładek. Tegoroczna kampania „Z nowym rokiem zdrowym krokiem” potrwa do końca września. 

Firma wyspecjalizowała się też w innowacyjnych rozwiązaniach dla bardzo wymagających klientów. Tworzy np. nowoczesne ultralekkie ortezy z włokiem węglowych, cieszące się dużym zainteresowaniem niepełnosprawnych sportowców. Dawid Dobkowski, białostoczanin, który urodził się bez lewej nogi reprezentuje Polskę w AMP Futbolu i uprawia lekkoatletykę. Przyznaje, że przebiegnięcie po raz pierwszy półmaratonu w maju tego roku umożliwiła mu także dobrze dopasowana, zrobiona na miarę proteza biegowa, tzw. „łyżka sportowa”. Wykonało ją Centrum Protetyczno-Ortopedyczne.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
ZAŁĄCZNIKI
sa.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.