Salon medyczny w Białymstoku powstał w sąsiedztwie poradni urazowo-ortopedycznej przy ul. dr Ireny Białówny. W Mońkach punkt ulokowany został przy alei Niepodległości, w okolicy szpitala SPZOZ, gdzie przyjmują także lekarze ortopedzi.
- Dla osób po urazie, np. poruszających się o kulach czy na wózku pokonanie nawet 500 metrów bywa problemem. To z myślą o nich zdecydowaliśmy się na otwarcie nowych sklepów z zaopatrzeniem ortopedycznym w bliskim sąsiedztwie poradni – mówi Magdalena Milewska-Wilińska, specjalista ds. sprzedaży i marketingu w COP. – Najbardziej oczekiwany był chyba punkt w Mońkach, gdzie do tej pory brakowało profesjonalnego sklepu z różnorodnym zaopatrzeniem ortopedycznym. Pacjenci mają tam teraz większy wybór i dostęp do szerszego asortymentu.
Na terenie województwa podlaskiego działa 14 salonów medycznych Centrum Ortopedyczno-Protetycznego, w tym trzy w Białymstoku. W ich ofercie można znaleźć m.in. kule, protezy, gorsety do leczenia skolioz i kifoz, aparaty kończyn dolnych i górnych, łuski ortopedyczne, wkładki i obuwie ortopedyczne. Znajduje się w nich duży wybór markowych produktów seryjnych, ale co ważne Centrum ma też własną pracownię, w której wykonuje sprzęt na zamówienie.
Produkty indywidualne tworzymy z wykorzystaniem komponentów najwyższej jakości i przy zastosowaniu najlepiej rozwiniętych technologii. Miarę zdejmujemy przy użyciu skanera 3D, pozwalającego na odwzorowanie sylwetki z dokładnością nawet do 0,5mm., model wycina potem zaawansowany robot frezarka. Nie ma tu miejsca na niedokładność czy błąd - mówi Emil Chojnowski, właściciel Centrum Ortopedyczno-Protetycznego.
COP jako jedna z nielicznych firm w Polsce posiada zaawansowany sprzęt do diagnostyki stóp i postawy ciała. Cyklicznie organizuje akcje społeczne, skierowane do rodziców, podczas których mogą za darmo zbadać stopy swoich dzieci i uzyskać poradę specjalisty w kwestii rehabilitacji, doboru odpowiedniego obuwia czy wkładek. Tegoroczna kampania „Z nowym rokiem zdrowym krokiem” potrwa do końca września.
Firma wyspecjalizowała się też w innowacyjnych rozwiązaniach dla bardzo wymagających klientów. Tworzy np. nowoczesne ultralekkie ortezy z włokiem węglowych, cieszące się dużym zainteresowaniem niepełnosprawnych sportowców. Dawid Dobkowski, białostoczanin, który urodził się bez lewej nogi reprezentuje Polskę w AMP Futbolu i uprawia lekkoatletykę. Przyznaje, że przebiegnięcie po raz pierwszy półmaratonu w maju tego roku umożliwiła mu także dobrze dopasowana, zrobiona na miarę proteza biegowa, tzw. „łyżka sportowa”. Wykonało ją Centrum Protetyczno-Ortopedyczne.