Współczesnych emerytów nie stać na leki! Pomyśl o swojej przyszłości!
1030 złotych brutto – to najniższa polska emerytura. Według GUS-u minimum egzystencjalne w Polsce wynosi 554 zł. Nikogo nie trzeba przekonywać, że ta kwota nie starczy na czynsz, leki, codzienne wydatki, a o drobnych przyjemnościach emeryci mogą zapomnieć. Odkładane latami składki mają w teorii zagwarantować nam emeryturę na dobrym poziomie... Nie trzeba być jednak ekonomistą, aby wiedzieć, że w większości wypadków może być zgoła inaczej.
2019-06-24, 14:00

Emerytury, jakie dziś proponuje ZUS, są to kwoty, które absolutnie nie zapewniają godziwego życia, na jakie zasługują seniorzy po latach ciężkiej  pracy.


– Mamy problem demograficzny w naszym kraju i trzeba się spodziewać tego, że z roku na rok sytuacja emerytów może się znacznie pogorszyć, a wynika to z tego, że coraz mniej osób pracuje na polskiego emeryta – mówi Agnieszka Popławska, ekspert ubezpieczeniowy z Białegostoku, która od kilku lat współpracuje z marką Prudential i zachęca do tego, aby jak najszybciej zdecydować się na odkładanie pieniędzy, by uzbierać taką kwotę, która pozwoli na to, by jesień wieku spędzić w godziwych warunkach.

Niestety dziś młodzi ludzie, którzy stają u progu własnej kariery, choć głowy mają wypełnione ciekawymi pomysłami, nie są w stanie wyobrazić sobie swojej starości, a jeżeli już, to widzą siebie na Hawajach, popijających zimne, kolorowe napoje. Niestety przeciętnego pracownika na taką emeryturę na pewno stać nie będzie.

– Mam nadzieje, że myślenie młodych ludzi zacznie się powoli zmieniać. I taki młody, dobrze zarabiający informatyk, kiedy zobaczy w aptece starszego człowieka, który nie może wykupić leków, bo go na to nie stać lub staruszkę sprzedającą na skwerku kwiatki z własnego ogródka, bo do pierwszego jeszcze daleko – pomyśli sobie, że może warto postawić na systematyczność i miesięcznie odkładać niewielkie kwoty. Dziś tego nie odczuje, a przyszłość będzie pewniejsza. Przecież niemal codziennie w mediach pojawiają się informacje, że nasza emerytura będzie wynosiła 1/3 tego co dziś zarabiamy – mówi Agnieszka Popławska.

Odkładanie najlepiej zacząć już wtedy, gdy podejmujemy pierwszą pracę. Wówczas możemy liczyć na niższe składki, a końcowa kwota wypłacona wraz z przejściem na emeryturę może być naprawdę spora.

Jaki rodzaj oszczędzania wybrać – konto w banku czy pod poduszkę, a może zainwestować w nieruchomość?

– Oczywiście gromadząc pieniądze na koncie czy w przysłowiowej skarpecie musimy pamiętać o tym, że w Polsce jest inflacja i wartość naszych oszczędności z biegiem lat maleje. Dlatego ja polecam polisy ubezpieczeniowe. Jeżeli dożyjemy wieku emerytalnego, to mamy gwarancję otrzymania „prywatnej” emerytury, jeżeli nie, pieniądze otrzyma najbliższa rodzina – mówi Agnieszka Popławska.

Program jest bardzo elastyczny. W trakcie trwania umowy możemy zwiększać lub zmniejszać składki.

Reasumując: jeżeli szybciej zaczniemy odkładać na godziwą emeryturę, będziemy mieć pewność, że będzie ona naprawdę godziwa. Dzięki systematycznym wpłatom na ubezpieczenie oszczędnościowe, możesz zgromadzić kapitał, by na emeryturze wciąż być aktywnym i w pełni wykorzystać wolny czas na realizację założonych planów i pasji.

Dodatkowych informacji chętnie udzieli: Agnieszka Popławska, ekspert ubezpieczeniowy; tel: 784 606 318, agnieszka.poplawska@op.pl;
https://agnieszkapoplawska.pl

 

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
ZAŁĄCZNIKI
xt-600-x-400.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.